Стратегічне партнерство України і сусідніх країн забезпечить підтримку здоров’я та безпеку навколишнього середовища в зоні конфлікту на Сході України

Науково-практична конференція-семінар за міжнародної участі “Здоров’я та безпека навколишнього середовища в зоні конфлікту на Сході України” пройшла 10-12 травня 2018 року у Києві.

Учасники зібрались щоб синтезувати експертні знання з питань безпеки, охорони здоров’я та навколишнього середовища в зоні конфліктів на Сході України. Під час заходу були зібрані думки ключових наукових керівників державних інституцій та політиків країн-членів НАТО та країн-партнерів.

Сформовано пропозиції та програму досліджень для вивчення і вирішення питань, які допоможуть формувати політику та сприяти збереженню здоров’я людини і цілісності екосистем для сучасних та майбутніх поколінь в Україні та прилеглих територіях.

Географічно та політично, поточний конфлікт на Сході України є основоположним для питань євроатлантичної інтеграції та стабільності. Без безпечної України, сусідні країни-члени НАТО та країни-партнери також під загрозою конфліктів та екологічної небезпеки.

Семінар покликаний посилити співпрацю та діалог за участі країн-членів НАТО, зосереджуючи увагу на наукових дослідженнях, інноваціях та обміні знаннями про стан здоров’я та безпеки навколишнього середовища, що виникають внаслідок конфлікту.

Під час заходу сформульовані пропозиції щодо побудови стратегічного партнерства в Україні та сусідніх країнах з можливістю обміну ідеями, мережею та дослідницькою інфраструктурою.